Wielkanoc z długopisem 3D w Internacie

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich obchodzonych na całym świecie, w tym także i w Polsce. To czas radości, który obfituje w liczne tradycje oraz zwyczaje ludowe. Niektóre z nich takie jak: malowanie pisanek, święcenie pokarmów, czy oblewanie się wodą w Lany Poniedziałek przetrwały do dziś. Przygotowania do Świąt Wielkanocnych zaczynamy już w marcu tworząc liczne ozdoby. To dla nas radosny i owocny czas.

W środę 19.03.2024r. wychowankowie Internatu wybrali nowoczesną, mniej popularną metodę zdobienia pisanek, a mianowicie malowanie długopisem 3D. Używanie długopisów jest bardzo łatwe i wciągające. Uczestnikom nie brakowało inwencji twórczej, zaangażowania oraz możliwości rozwijania kreatywności. Uczestnicy warsztatów mogli stworzyć swój wzór lub skorzystać z gotowych szablonów. Wykonane ozdoby prezentują się wspaniale, jak widać na załączonych zdjęciach.

Milena Witkowska

 

 

Skip to content