Słoneczka zwiedziły Muzeum Historii Włocławka

Dziecko 6-letnie powinno poznawać nie tylko swoje najbliższe otoczenie, ale również to dalsze. W tym celu 19 kwietnia 2024 roku przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wybrały się do Muzeum Historii Włocławka.

Nasza przygoda muzealna rozpoczęła się od pytania – co to jest muzeum? Mimo tego, że tylko jedno z dzieci wcześniej było w takim tajemniczym miejscu, w odpowiedzi pomogły dzieciom eksponaty i niemal natychmiast padła trafna odpowiedź. Przedszkolaki dowiedziały się również w jakim celu chroni się zabytki.  Spotkanie prowadziła p. Alicja Drozd–Lipińska, archeolog, a prywatnie mama naszego wychowanka Leona.

Dzieci oglądały eksponaty – przedmioty używane dawniej, poznały ich historię i zastosowanie. Z zainteresowaniem oglądały historyczne fotografie przedstawiające miasto i ich mieszkańców oraz medale, stroje i dystynkcje wojskowe. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści przewodnika, przedszkolaki miały możliwość zadawania pytań, a także zrobienia zdjęć. Na koniec spotkania p. Alicja zapoznała maluchów z wykrywaczem metalu, pokazała jak działa i co można znaleźć w ziemi.

Wizyta w muzeum była cennym doświadczeniem i dała możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu historii naszego regionu.

Paulina Makowska

Skip to content