Przedszkolny konkurs recytatorski

23 kwietnia 2024 roku obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to dzień poświęcony promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. W tym roku święto to obchodzone jest pod hasłem “Czytaj po swojemu”. Z tej właśnie okazji w naszym przedszkolu odbyła się V Edycja Konkursu Recytatorskiego “Polscy Poeci Dzieciom”. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Do eliminacji międzygrupowych zgłosiło się 38 uczestników, a 18 zostało wytypowanych do konkursu. Przedszkolaki zaprezentowały się między innymi w takich tytułach, jak “Kaczka Dziwaczka” Jana Brzechwy, “O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima czy “Tęcza” Marii Konopnickiej itp.

W skład jury konkursowego weszli: ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak, pani Anita Poznańska i pani Agnieszka Halulko-Kucińska. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoją interpretację tekstu, a także świetnie poradziły sobie z pamięciowym opanowaniem wierszy.

Poniżej wyniki konkursu:

Grupa 3-latków:

 • Mistrz Recytacji – Oliwia Karpińska
 • II miejsce – Weronika Rojewska
 • III miejsce – Piotr Masłowski

Grupa 4-latków:

 • Mistrz Recytacji – Nina Potaczek
 • II miejsce – Zuzanna Kotwicka
 • III miejsce – Michalina Czajkowska

Grupa 4/5-latków:

 • Mistrz Recytacji – Zofia Skibińska
 • II miejsce – Michalina Rutkowska
 • III miejsce – Michalina Szczepaniak

Grupa 5-latków:

 • Mistrz Recytacji – Ignacy Olszewski
 • II miejsce – Wojciech Kowalczyk
 • III miejsce – Klara Pawłowska

Grupa 6-latków A:

 • Mistrz Recytacji – Liliana Błaszczyk
 • II miejsce – Oliwia Dołecka
 • III miejsce – Maria Daszczyńska

Grupa 6-latków B:

 • Mistrz Recytacji – Mikołaj Kotwicki
 • II miejsce – Anna Filińska
 • III miejsce – Maria Rutkowska

Wszyscy uczestnicy, również dzieci z etapu wstępnych eliminacji, zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Marta Chrapkowska

Skip to content