Wycieczka Aniołków i Słoneczek do Torunia

25 kwietnia 2024 r. grupy „Aniołki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Torunia do Manufaktury Cukierków oraz do parku rozrywki „Kinder park”.

W Manufakturze cukierków wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę. Mieliśmy możliwość zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których samodzielnie wykonały lizaki. Na zakończenie warsztatów każdy otrzymał dyplom oraz swoje dzieła – piękne, zakręcone lizaki.

Następnie przedszkolaki odwiedziły park rozrywki Kinder Park. Po dotarciu na miejsce i zapoznaniu się z regulaminem przebywania w obiekcie dzieci oddały się dwugodzinnej zabawie. Na miejscu do dyspozycji przedszkolaków były m.in.: zjeżdżalnie, trampoliny, basen z piłeczkami i wiele innych atrakcji.

Ostatnim punktem wycieczki był wspólny posiłek w restauracji „Małgosia”, gdzie czekało na dzieci pyszne domowe jedzenie.

Przedszkolaki wracały w dobrych humorach, uśmiechnięte i pełne wrażeń. W Toruniu było super, ale już w maju i czerwcu będziemy przygotowywać się do kolejnych  przedszkolnych wycieczek.

 Justyna Paczkowska

Skip to content