Odpowiedź z Pałacu Buckingham

6. maja Król Karol III oraz mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa obchodzili pierwszą rocznicę jego koronacji. Dzień ten z pewnością zapisze się również w pamięci uczniów klas piątych naszej szkoły, którzy właśnie wtedy otrzymali długo wyczekiwaną wiadomość z samego Pałacu Buckingham.

Pod koniec listopada 2023 roku z dumą informowaliśmy o wysłaniu do Króla Karola III listów napisanych przez uczniów klas 5a, 5b oraz 5c, którzy w ramach lekcji języka angielskiego stworzyli nie tylko rozbudowane opisy swoich klas, szkoły oraz miasta, ale także wspaniałe prace plastyczne. Mijały miesiące, a wraz z nimi słabła nadzieja na to, że możemy jeszcze otrzymać odpowiedź. A jednak się udało! Gdy siódmego maja zebraliśmy się w świetlicy szkolnej, by wspólnie otworzyć pokrytą licznymi stemplami kopertę, można było zobaczyć i usłyszeć liczne oznaki zdziwienia i ekscytacji. Nie obyło się też bez wykonywania pamiątkowych zdjęć otrzymanego listu.

Wiadomość z Pałacu Buckingham zawierała wyrazy wdzięczności za starania uczniów oraz ich ciężką pracę włożoną w przygotowanie listu. Król Karol III zwrócił szczególną uwagę na jego oprawę artystyczną, a w ramach wdzięczności przesłał długoszakom najlepsze życzenia.

Dziękujemy p. Kamili Marcinkowskiej za pomoc w uwiecznieniu tej szczególnej chwili.

Marta Witwicka

Skip to content