Konkurs Piosenki Wiosennej w Choceniu

Dnia 10 maja 2024 roku dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola “Pod Aniołem Stróżem” wzięły udział w VI Konkursie Piosenki Wiosennej organizowanym przez Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka oraz Przedszkole Niepubliczne w Choceniu.

Konkurs skierowany był do wychowanków przedszkoli z grup 4, 5 i 6-latków z powiatu włocławskiego. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, rozwijanie wiedzy na temat aktualnej pory roku – wiosny oraz promowanie aktywności twórczej wśród dzieci. Zadanie konkursowe polegało na  zaśpiewaniu przez uczestnika piosenki o tematyce wiosennej. Jury podczas oceny uczestników brało pod uwagę następujące kryteria: walory głosowe, muzykalność, interpretacja utworu oraz osobowość sceniczna.
W kategorii 4-latków  II miejsce zajęła Gabriela Skrzypińska, która zaśpiewała piosenkę “Do dzieciaków przedszkolaków przyszła dzisiaj wiosna”. W kategorii 5-latków I miejsce zdobyła Lena Maziarz z grupy 5-latki, która zaśpiewała piosenkę “Pani Wiosna”, a w kategorii 6-latków wyróżnienie zdobyła Helena Błaszczyk, która zaśpiewała piosenkę “Czym powitać Cię wiosenko?”.
Serdeczne dziękujemy naszym wspaniałym wychowankom za godne reprezentowanie przedszkola oraz za wzruszenia, których dostarczyły  swoim pięknym śpiewem, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Hofman
Skip to content