Edukacja w terenie – wycieczka 1c, 2b i 2c do stadniny koni

Wśród wielu form edukacji przyrodniczej występujących w szkole do najczęściej stosowanych można zaliczyć wycieczki na łono natury. Metody specyficzne dla edukacji przyrodniczej to obserwacja, doświadczanie, eksperyment. I o to właśnie w edukacji chodzi, by pozwolić dzieciom odkrywać świat, ten fizyczny i ten społeczny.

Mali Długoszacy z klas 1c, 2b i 2c wraz z wychowawcami i opiekunami w dniach 27 i 29 maja 2024 r. wyruszyli do stadniny koni, aby pojeździć na tych wspaniałych zwierzętach, ale także, aby poznać ich budowę i zwyczaje. Po zapoznaniu się z końmi, a także z zasadami bezpieczeństwa uczniowie przygotowali się do jazdy. Podczas jazdy wykonywali kilka podstawowych ćwiczeń, które rozluźniają mięśnie, poprawiają równowagę i  zwiększają zaufanie do koni. Najodważniejsi Długoszacy podjęli się wykonania podstawowych figur woltyżerki, m. in. siadu podstawowego i stania. Uczniowie mieli także okazję wziąć udział w zawodach hobby horse, a na zakończenie tej wspaniałej przygody było ognisko i pamiątkowe zdjęcia.

Jazda konna ma duży wpływ na nasze zdrowie, rozwój fizyczny i psychiczny, a także emocjonalność. Regularny kontakt z koniem uczy dzieci szacunku, empatii, opiekuńczości  i wytrwałości. Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie w tym wspaniałym miejscu.

Katarzyna Sobolewska

Skip to content