Wycieczka klasy 3a do Ośrodka Wypoczynkowego „Bory Tucholskie” w Okoninach Nadjeziornych

W dniach 27-28 maja 2024 r. uczniowie klasy 3a, pod opieką wychowawcy p. Sandry Litka i p. Marty Wójciak, udali się na wycieczkę do Ośrodka Wczasowego „Bory Tucholskie” w Okoninach Nadjeziornych.

Swoją wspaniałą przygodę zaczęliśmy od zakwaterowania w pokojach i zwiedzenia całego kompleksu. Warto wspomnieć, że ośrodek znajduje się nad malowniczym jeziorem Okonińskim. Pogoda jak najbardziej nam dopisała i dzieci mogły schłodzić stopy w wodzie. Po smacznym obiedzie udaliśmy się na podchody. Drużyny miały za zadanie odnaleźć ukryte zagadki i wykonać ciekawe zadania. Po długiej wędrówce po lesie przyszedł czas na ognisko, a swój pierwszy dzień uczniowie zakończyli dyskoteką. Oczywiście w ciągu dnia nie zabrakło czasu na rozgrywki piłkarskie, siatkówkę i grę w pingponga.

Drugiego dnia czekały na Nas kolejne atrakcje, czyli paintball. Przed rozpoczęciem rozgrywek uczestnicy zostali przeszkoleni z zasad gry oraz właściwego posługiwania się sprzętem. Każdy otrzymał maskę ochronną, kurtkę wojskową oraz ochraniacz na szyję. Tak zabezpieczeni ruszyliśmy na wspaniałą przygodę. Oczywiście emocji nie było mało, a rywalizacja tylko zachęcała do dalszej zabawy. Zadowoleni i zmęczeni uczniowie wrócili do swoich domów.

Był to ciekawy i ekscytujący czas dla wszystkich.

Sandra Litka

Skip to content