Przyjaciele z Niemiec

Uczniowie klas piątych i szóstych kolejny raz udowodnili, że warto uczyć się języka niemieckiego. Dlaczego? Wraz z germanistką, p. Małgorzatą Jaworską-Pomirską, szlifowali język niemiecki, poświęcając swój czas wolny w soboty.

Okazało się, że ciężka praca przyniosła nieoczekiwane efekty. Udało nam się nawiązać kontakt z jedną ze szkół katolickich w Poczdamie, o czym informowaliśmy już w minionym grudniu. Na jednej korespondencji się jednak nie skończyło. Nasi uczniowie otrzymali indywidualne odpowiedzi od nowych przyjaciół z Niemiec i w ten sposób nawiązaliśmy między naszymi państwami bliższe relacje. Poprzez systematyczną wymianę listów zyskaliśmy nowych przyjaciół, a także szlifujemy nasze umiejętności językowe.

Może w przyszłości udamy się z wizytą do Poczdamu? Kto wie 😉

Ja tymczasem życzę moim uczniom dalszych sukcesów w nauce i owocnej współpracy.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

Skip to content