Piknik rodzinny w Małym Długoszu

„Rodzina to miejsce, w którym zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy.” Tym cytatem rozpoczęliśmy tegoroczny Piknik Rodzinny, który odbył się dnia 8 czerwca 2024 roku na terenie Małego Długosza.

Celem imprezy była integracja uczniów, przedszkolaków, rodziców oraz całej społeczności Małego Długosza. Stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci. Kształtowanie u dzieci szacunku i miłości dla rodziców. Prezentacja talentów wokalnych i tanecznych uczniów.

W imieniu dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników przedszkola i szkoły podstawowej oraz całej społeczności uczniowskiej przybyłych gości powitała p. Katarzyna Wiśniewska – prowadząca całą imprezę.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników przedszkola oraz szkoły podstawowej przygotowano wiele atrakcji. Na terenie Małego Długosza były dmuchańce,  fotobudka, bańki mydlane, malowanie buziek, robienie tatuaży, zaplatanie warkoczyków, malowanie na folii. Podczas trwania imprezy były pyszne przekąski kiełbaski z grilla, popcorn, świeże owoce, ciasta własnego wypieku, orzeźwiające napoje.

Piknik dał możliwość do szerokiego prezentowania umiejętności artystycznych Małych Długoszaków. Dzieci zachwyciły swoimi umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi. Na scenie wystąpili uczniowie, którzy zagrali na ukulele wraz z uczennicą Hanią Biesiadą, która zaśpiewała piosenkę pt. „Lato w kaloszach”. Następnie uczniowie z klasy 2a zaśpiewali piosenki “Mamo i Tato” oraz “Drodzy Rodzice”, uczniowie z klasy 1b wykonali utwór “Piosenka dla mamy i taty”. Natomiast uczennice z klasy 4a zaprezentowały taniec zatytułowany “Zmartwychwstały”, a uczennice z klasy 3a wykonały taniec do piosenki zespołu My 3 “Szkolna sympatia”. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Podczas pikniku zaprezentowane zostały również pokazy tańca Judyty Witkowskiej i Dance Studio oraz Aliya&Gigi Dance Studio. Wśród tancerzy było wielu naszych Długoszaczków, którzy w pięknych strojach wykonali układy taneczne. Kolejnym punktem programu był Tetrzyk Kukiełkowy wystawiony przez rodziców i nauczycieli z grupy 3-latków „Iskierki”. Na pikniku gościliśmy przedstawicieli Ratownictwa Medycznego, Ratownictwa Wodnego WOPR oraz Policji. Służby zaprezentowały swoje samochody, łodzie oraz sprzęt do ratownictwa wodnego, drogowego oraz do udzielania pierwszej pomocy. Stoisko miało również Koło Łowieckie Polskie Diany, na którym również czekało wiele atrakcji: gry, kolorowanki, popcorn, fotobudka. Na zakończenie pikniku wykonano taniec „Belgijka”, chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Na koniec odbyło się przeciąganie liny – dorośli kontra dzieci. Było wiele śmiechu, a rywalizacja była bardzo wyrównana.

Piknik był okazją do wspólnej zabawy i integracji. Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem, szkołą oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy. Dziękujemy za zaangażowanie i wszelką pomoc, za okazaną życzliwość i otwartość serca. Mamy nadzieję, że czas spędzony był dla wszystkich przyjemnością. Zapraszamy na kolejny Piknik Rodzinny za rok.

Dziękujemy p. Tomaszkowi Centkowskiemu za obsługę techniczną i nagłośnienie.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content