Pielgrzymka dzieci komunijnych do Świnic Warckich

Grupa tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych wraz z księdzem wicedyrektorem Sebastianem Tomczakiem, siostrą Aliną Śmiałek oraz wychowawcami klas trzecich: p. Sandrą Litką, p. Mirellą Kwiatkowską i p. Urszulą Bordyn, we wtorek 12 czerwca 2024 r. udała się na Diecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich. Znajduje się tam miejsce narodzenia, chrztu, pierwszej spowiedzi i komunii św. siostry Faustyny Kowalskiej.

Pielgrzymowanie rozpoczęła modlitwa w miejscu narodzin Heleny Kowalskiej w małym domku znajdującym się we wsi Głogowiec. Stamtąd pielgrzymi wyruszyli procesją z relikwiami św. Faustyny do kościoła w Świnicach Warckich drogą, którą pokonywała Helenka wraz z rodzicami uczęszczając na coniedzielną mszę świętą. Na placu przed kościołem parafialnym dzieci śpiewały i tańczyły na chwałę Boga, integrując się z innymi uczestnikami. O 12:30  przy ołtarzu polowym usytuowanym na jednej ze ścian sanktuarium dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Św. uczestniczyły w Mszy Świętej, której przewodniczył i wygłosił kazanie dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej ks. Adam Zieliński. Po Eucharystii, przed drogą powrotną do Włocławka, dzieci miały czas wolny na indywidualną modlitwę, posiłek, odpoczynek i kupienie pamiątek. Pielgrzymka zakończyła się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej oraz proboszczowi parafii Świnice Warckie, ks. Januszowi Kowalskiemu, za zaproszenie, uczniom za radość i wzorowe zachowanie.

                                                                                                                    Urszula Bordyn

 

Skip to content