Warsztaty klasy 3a w Skarbcu Fajansu

Dnia 14 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą Sandrą Litka oraz p. Andżeliką Uzarczyk spędzili kreatywnie czas w Interaktywnym Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu. Uczniowie przenieśli się do niezwykłego, multimedialnego świata włocławskiej ceramiki, nawiązując do 150-letniej tradycji produkcji wyrobów fajansowych. Sercem Skarbca Fajansu jest amfiteatr, w którym znajduje się wystawa stała, prezentująca unikatowe dzieła fajansowe. Interaktywne przestrzenie edukacyjno-wystawiennicze, podzielone na ścieżki, dostosowane do wieku zwiedzających, pomogą odkryć nowe karty historii, związanej z kultowymi dziś dziełami sztuki ceramicznej.

Skarbiec Fajansu to również nowoczesna przestrzeń do działań twórczych, w której funkcjonują stałe sekcje plastyczne oraz warsztaty dedykowane osobom w każdym wieku.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach formowania figurek z gliny, malowania kwiatów fajansowych oraz stworzenia własnego oryginalnego magnesu. Podczas zajęć każdy z uczestników uważnie i w skupieniu wykonywał swoją pracę. Dzieci swoje dzieła zabrały do domu, gdzie mogli pochwalić się rodzicom tym, co stworzyli.

Sandra Litka

 

Skip to content