Wakacyjne półkolonie z Fundacją ANWIL

Wakacje to czas, gdy dzieci mogą zanurzyć się w letnich przygodach i tworzyć swoje niezapomniane dziecięce wspomnienia. Wśród propozycji wakacyjnego spędzania czasu istnieje opcja, która rozwija umysł, kształtuje umiejętności przyszłości i sprawia, że lato staje się jeszcze bardziej ekscytujące.

Mowa oczywiście o półkoloniach, które dzięki Fundacji Anwil udało się zorganizować dla uczniów klas 1-3 w Małym Długoszu w dniach 24.06.2024 – 28.06.2024 r. Na półkoloniach zapewniona była opieka pedagogów, bezpieczeństwo, wyżywienie i rozrywka w różnych formach (zajęcia artystyczne, ruchowe, krajoznawcze). Półkolonie odbywały się w godzinach 7:30-15:30.

W półkoloniach wzięli udział nie tylko nasi uczniowie, ale również dzieci z innych szkół podstawowych z Włocławka.

W czasie kolonii uczniowie świetnie bawili się w sali zabaw RIO, co pozwoliło na kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. W kolejnym dniu wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia i wiele atrakcji pod nazwą “Przerwa od szkolnego dzwonka”. Nie zabrakło tam zabawy. Ponadto w szkole wzięli udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez Akademię Pana Królika “Lody MoleCOOLarne”. Trzeci dzień spędzili w Multikinie na seansie “Fantastyczne istoty”, a następnie w szkole zatracili się w tańcu podczas zajęć prowadzonych przez p. Paulinę Makowską. W czwartek wybrali się z kolei na ciekawe zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej, których celem było poszerzanie świadomości ekologicznej dzieci oraz nauka właściwych zachowań zmierzających do poprawy jakości przyrody. Ostatni dzień półkolonii to czas relaksu i radości z przecudownej pogody. Wszyscy pojechali na Przystań Wodną na Zalewie Włocławskim, gdzie atrakcji absolutnie nie zabrakło. Szaleństwa w basenach, natryskach i zabawy na świeżym powietrzu były wspaniałym zwieńczeniem tych półkolonii.

Dziękujemy placówkom oraz osobom zaangażowanym w organizację tych półkolonii. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Fundacji ANWIL, dzięki której stało się to wszystko możliwe. To był naprawdę cudowny czas!

Ewa Jackowska

 

Skip to content