Rozpoczęcie roku szkolnego gimnazjum i liceum

Dziś miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 9.00 uczniowie gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku zgromadzili się na dziedzińcu szkolnym. Po odśpiewaniu hymnów: państwowego i szkoły głos zabrał dyrektor – ks. dr Jacek Kędzierski. Podkreślił, że rozpoczynający się rok szkolny jest dla Długosza szczególny, gdyż szkoła obchodzi jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Życzył nauczycielom i uczniom, by przyniósł wiele sukcesów.

Na zakończenie swojego wystąpienia ks. Dyrektor w towarzystwie p. wicedyrektor Urszuli Brykalskiej i wychowawców klas I liceum wręczył uczniom pakiety edukacyjne zawierające komplet podręczników, strój na wychowanie fizyczne oraz mundurek szkolny. Otrzymali je ci długoszacy, którzy nasze gimnazjum ukończyli z wyróżnieniem, a Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Długosza wskazali jako szkolę pierwszego wyboru. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

W dniu jutrzejszym będzie miała miejsce dalsza część uroczystości w Roku Jubileuszowym ZSK. Rozpocznie ją o godzinie 9.30. Eucharystia, która będzie sprawowana we włocławskiej katedrze. Serdeczne zapraszamy.

A. Szumińska

 

fot. K. Jabłoński

Skip to content