Msza Święta w kaplicy szkolnej – poświęcenie krzyży dla przedszkola

W dniu 16 września 2016 r. w kaplicy szkolnej, podczas Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Dyrektora Jacka Kędzierskiego, odbyło się poświęcenie krzyży, które zawisną w  nowo otwartym przedszkolu ,,Pod Aniołem Stróżem” znajdującym się przy ul. Wojska Polskiego 2a we Włocławku.

W uroczystości wzięli udział: p. wicedyrektor przedszkola Joanna Trawińska, p. wicedyrektor gimnazjum Sławomira Lewandowska, p. Magdalena Gutral oraz wychowawczyni oddziału  sześciolatków p. Paulina Makowska. Obecne były dzieci z grupy przedszkolnej trzylatków, czterolatków i sześciolatków, które przyszły na tę uroczystość z rodzicami. W porannej Eucharystii oraz ceremonii  poświęcenia krzyży uczestniczyli uczniowie z klasy 1a gimnazjum z wychowawczynią p. Lidią Wiśniewską, gdyż klasa ta pełniła właśnie w piątek dyżur liturgiczny, a także inni nauczyciele i pracownicy szkoły.

Mszy Świętej koncelebrowali ksiądz Łukasz Sztylka i ksiądz Marcin Lewandowski. Ceremonii poświęcenia krzyży dokonał Ksiądz Dyrektor  Jacek Kędzierski, który następnie przekazał je przybyłym delegacjom z przedszkola. Dzieci otrzymały upominki w postaci płyt z piosenkami księdza biskupa Antoniego Długosza.

Joanna Trawińska

fot. K. Jabłoński

Skip to content