Świąteczna akcja “Pluszaka dla przedszkolaka”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi tak niecierpliwie wyczekiwana przez wszystkie dzieci choinka i związane z nią prezenty. Pragnąc wyjść naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu, aby wszystkie dzieci w okresie świątecznym miały na swych buziach uśmiech, podjęliśmy się zorganizowania w naszej szkole akcji „Pluszaka dla przedszkolaka”.

Młodzież z naszego Długosza okazała swoim najmłodszym kolegom i koleżankom z przedszkola wielkie serce. W miniony poniedziałek już od samego rana dzieci z przedszkola ,,Pod Aniołem Stróżem” nasłuchiwały, czy nie dzwoni gdzieś dzwonek świętego Mikołaja. Zapewniały, że były grzeczne i cierpliwie wyczekiwały tego niezwykłego świętego. Za oknem widoczna była świąteczna aura, co dodało uroku całej sytuacji. Wreszcie się zjawił. Z długą białą brodą, w pięknym czerwonym stroju Święty Mikołaj. Nie przybył sam, bo prezentów było zbyt dużo, towarzyszyły mu elfy. Dzieci śpiewały z nimi kolędy, tańczyły wokół sali, nie brakowało też uścisków. Gdy nadszedł czas na wyczekiwane prezenty, Mikołaj wraz z elfami na środku sali wysypał całą zawartość przywiezionych worków z prezentami, rozdał dzieciom i zrobił sobie z nimi zdjęcie. Radość była wielka.

Za okazane serca w imieniu dzieci serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowanie dla elfów: Patrycji Czarneckiej i Rafałowi Brzezińskiego.

ks. Marcin Lewandowski

Skip to content