Spotkanie opłatkowe i wizyta Mikołaja w przedszkolu

Dnia 20 grudnia, w przedszkolnej świetlicy odbyło się spotkanie opłatkowe.

Uczestniczyły w nim wychowawczynie wraz z Panią wicedyrektor Joanną Trawińską oraz dzieci i ich rodzice. Na początku spotkania Pani wicedyrektor odczytała fragment Ewangelii św. Łukasza oraz złożyła wszystkim zebranym bożonarodzeniowe życzenia.

Nadszedł czas łamania się opłatkiem i składania sobie serdecznych życzeń – Błogosławionych Świąt
i nadziei na Nowy Rok. Do przedszkola przybył również Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom piękne prezenty. Na stołach nie było tradycyjnych wigilijnych potraw, ale każdy mógł poczęstować się pysznym ciastem, upieczonym przez mamy naszych przedszkolaków.

Bardzo ważnym elementem tego spotkania było wspólne kolędowanie. Atmosfera naszej pierwszej przedszkolnej wigilii była niezwykle radosna i uroczysta, a takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji chrześcijańskich i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Wieczór ten z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Marta Antczak

fot. K. Jabłoński

Skip to content