Spotkanie z aktorem Dariuszem Kowalskim w szkole podstawowej

Od godz 9.00 mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z aktorem p. Dariuszem Kowalskim gościem XV Dni Kultury Chrześcijańskiej. Gość opowiedział o swojej pracy, podzielił się świadectwem życia – zapytany, czy wiara pomaga, czy utrudnia wykonywanie zawodu aktora ? – odpowiedział zdecydowanie, że pomaga, ponieważ nadaje kierunek, w którym się podąża. Zacytował też szczególnie mu bliskie słowa z księgi Jeremiasza 1,5 «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat”, które są dla niego autentycznym dowodem miłości Pana Boga do każdego człowieka.

Dzieci miały niebywałą okazję zadawać pytania, które ukazały ich zainteresowania związane z aktorstwem, np. „Od którego roku życia chciał Pan być aktorem?”, „Czy przydarzył się Panu na planie jakiś wypadek?”, „Czy gra Pan w filmach lub sztukach dla dzieci?” „Ile obecnie ma Pan lat?”

Pięćdziesięcioczteroletni aktor cierpliwie odpowiadał na liczne pytania od najmłodszych długoszaków. Na zakończenie otrzymał szkolną bluzę, którą zechciał przymierzyć. Od razu zwrócił uwagę na łacińskie motto: „Vita sine litteris mors est” – zapytałam uczniów, czy znają tę sentencję? Franek z klasy 2a – bez wahania odpowiedział, że to wszyscy znają: „Życie bez szkoły, to nie jest życie”.

Słowa uznania się należą za oryginalne tłumaczenie sentencji Seneki „Życie bez nauki jest śmiercią”.

Pamiątkowe zdjęcie z uczniami, to symboliczny znak, że w dniu dzisiejszym polski aktor jest długoszakiem!

kz

Galeria zdjęć

Skip to content