Spotkanie z aktorem – Panem Dariuszem Kowalskim w gimnazjum i liceum w ramach XV Dni Kultury Chrześcijańskiej

W ramach obchodów XV Dni Kultury Chrześcijańskiej gościliśmy w naszej szkole popularnego aktora polskiej sceny filmowej i teatralnej – pana Dariusza Kowalskiego. Po spotkaniu z dziećmi ze szkoły podstawowej przybył on do budynku “dużego Długosza”, aby uczniom gimnazjum i liceum opowiedzieć o swojej pracy aktorskiej, a także podzielić się głębokim świadectwem wiary.
Podczas spotkania z gimnazjalistami Aktora powitała p. wicedyrektor Sławomira Lewandowska, a licealistom przedstawiła naszego Gościa p. wicedyrektor Urszula Brykalska. Obydwa spotkania prowadziły organizatorki tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej: pp. Aneta Wąsik i Lidia Wiśniewska. Podczas wywiadu p. Dariusz Kowalski najpierw odpowiadał na pytania związane z pracą zawodową, mówiąc o tym, jak zrodziło się jego zamiłowanie do aktorstwa, czym różni się gra na planie filmowym od występów teatrze, jakie role nasz Gość lubi odtwarzać najbardziej. Później pojawiły się pytania  związane z hasłem DKCh – “Idźcie i głoście”. Okazało się, że p. Dariusz Kowalski to człowiek żyjący na co dzień Słowem Bożym , a swoim życiem i swoją postawą daje świadectwo przynależności do Jezusa, starającym się w swoich działaniach realizować wolę Bożą, radykalnie głosząc swoje przekonania i odważnie mówiąc o Bogu i zagrożeniach związanych z odwróceniem się od Niego. Z ogromnym skupieniem i zaciekawieniem młodzież słuchała mocnego świadectwa człowieka, utożsamianego przez wielu do momentu spotkania jedynie z rolą Janusza Tracza z serialu “Plebania”. Pan Dariusz Kowalski dał się poznać społeczności Długosza jako bardzo skromny, niezwykle autentyczny w głoszeniu Ewangelii, opanowany, a przy tym zdecydowany w wyrażaniu swoich poglądów człowiek.

W najbliższym czasie zamieścimy treść wywiadu przeprowadzonego z naszym Gościem podczas spotkań w ramach XV Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Lidia Wiśniewska

fot. K. Jabłoński

Skip to content