„Kreatywne przedszkolaki” – podsumowanie zajęć koła plastycznego w lutym i w marcu

W lutym odbyły się dwa zajęcia koła plastycznego. Zaraz po feriach były walentynki dlatego naszą przygodę ze sztuką rozpoczęliśmy od tworzenia „serduszkowych” kartek walentynkowych. Następnie, jako że pogoda za oknem była zimowa i mroźna, postanowiliśmy wykonać „Zimowe okienka” – malowaliśmy świecą na kartonie różne wzorki, a następnie pokrywaliśmy je niebieska farbą . Dzieci nie mogły się nadziwić, że ich okienka są podobne do tych „malowanych” przez mróz. W marcu na naszych zajęciach zagościła już wiosna. Powstały zabawne żabki z rolek po papierze, kolorowe ślimaki z płyt CD i prasowanej bibuły, pieski wykonane techniką origami ( z kolorowych kwadratów), bajeczne motyle i „domki z ulicy Wiosennej”( wykonane z kopert, tektury falistej i pianki). Wszystkie prace przedszkolaki wykonują bardzo starannie i pomysłowo je ozdabiają, nadając im indywidualny i niepowtarzalny charakter. Zajęcia plastyczne cieszą się dużym zainteresowaniem i sprawiają dzieciom wiele radości. Widzę, że proponowana działalność plastyczna uczy je wiary we własne możliwości twórcze, rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie. Zapraszam do podziwiania prac naszych małych artystów.

                                                                                                Marta Antczak

Skip to content