Przygotowania do Spotkania Młodych Lednica 2000

W piątek 31.03.  12 uczniów i absolwentów ZSK, pod opieką ks. Łukasza  Sztylki wyruszyło na Pola Lednickie, aby wspólnie przygotować się na Spotkanie Młodych Lednica 2000.

Spotkanie miało charakter warsztatów tanecznych, na których uczyliśmy się tańców lednickich, by już 3 czerwca porwać wszystkich uczestników do chwalenia Chrystusa tańcem. Trzy dni, które spędziliśmy w ośrodku lednickim, przebiegły bardzo różnorodnie. Uczestniczyliśmy w nocnej drodze krzyżowej, w porannych jutrzniach, mszach świętych i wspólnych modlitwach. Mimo wielu godzin prób, nie brakowało  nam sił i entuzjazmu.

Warsztaty są dla nas nie tylko przygotowaniem do Lednicy, ale również duchowym umocnieniem, pogłębieniem wiary, spotkaniem z przyjaciółmi z całej Polski. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy należeć do wspólnoty tancerzy i wodzirejów lednickich.

Bogna Nowowiejska i Alicja Perlińska IIC LO

Skip to content