Długoszacy “Rajdzie na Raty”

W minioną sobotę 8 kwietnia nasi gimnazjaliści i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej wzięli udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez włocławski oddział PTTK. Była to druga wyprawa z cyklu “Rajd na raty”. Skoro rok 2017 ogłoszono “Rokiem Wisły”, dlatego piesze wędrówki organizowane przez przewodników turystycznych z kujawskiego oddziału mają na celu między innymi propagowanie wiedzy o Wiśle, jej kulturowym i gospodarczym znaczeniu w dziejach Polski. Piechurzy krocząc Dobrzyńsko – Kujawską Drogą św. Jakuba, zdobywali odznaki krajoznawcze i aktywnie spędzali czas pod opieką p. A. Pawłowskiej, D. Antczak, E. Bieniek i W. Piaseckiej.

Uczestnicy rajdu spotkali się o godzinie 8.00 na parkingu przy ulicy Węglowej we Włocławku, skąd autokarami ruszyli w kierunku Dobrzynia. Trasa piesza wiodła przez Sobowo, Michałkowo i wiele innych miejscowości, a cały szlak rozciągał się na blisko jedenastu kilometrach. Piękna pogoda i malownicza okolica pozytywnie wpływały na nastroje i utwierdzały w przekonaniu, że aktywność fizyczna jest niezwykle ważna zarówno dla ciała jak i ducha. Rajd zakończył się w Dobrzyniu, gdzie piechurzy poczęstowani zostali ciepłym posiłkiem. Wielu z nich już rozmawiało o kolejnej wyprawie, która ,jak powiedzieli przewodnicy, będzie w czerwcu. Gratulujemy uczestnikom wytrwałości i mobilizacji. Dziękujemy też za pomoc rodzicom – p. I. Kwiatkowskiej i p. E. Przewozikowskiej.

Wioletta Piasecka

Skip to content