Sukcesy uczniów Długosza w VI Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych

7 kwietnia 2017r. w Skierniewicach odbyły się eliminacje regionalne turnieju maszyn wodnych, w którym wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Katolickich. Do zawodów przystąpiły 84 drużyny z regionu. Zadaniem uczestników było zbudowanie modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną, która osiągnie najlepsze parametry w kategorii mocy i wydajności. Celem konkursu jest przede wszystkim promocja odnawialnych źródeł energii.

Z przyjemnością informuję, że drużyna gimnazjalistów z Długosza w składzie: Zuzanna Kowalczyk, Szymon Bieniek i Szymon Waśkiewicz zdobyła 1. miejsce w kategorii moc i 3. miejsce w kategorii wydajność. Jakub Waśkiewicz z klasy IA liceum zdobył 2. miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kategorii wydajność.

Uczniowie zakwalifikowali się do etapu centralnego-finału, który odbędzie się w maju w Piasecznie.

Dziękujemy Księdzu Dyrektorowi za cierpliwe wspieranie technicznych zainteresowań, Panu Grzegorzowi Matusiakowi za przekazaną wiedzę, a Księdzu Łukaszowi Sztylce za wszechstronną opiekę podczas konkursu.

Jakub Waśkiewicz

Skip to content