Obcując z przyrodą… – uczniowie Długosza na zajęciach z ekologii w Myślęcinku

W pięknych okolicznościach przyrody młodzież klasy IC LO oraz grupa 15 gimnazjalistów wraz z opiekunami: p. Pauliną Iwańską, p. Martą Pankiewicz oraz p. Konradem Trokowskim, w czwartek 18 maja, miała przyjemność wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.Pierwsza część zajęć polegała na oznaczaniu czystości wody, gleby i powietrza, natomiast w drugiej części podczas spaceru na ścieżce szuwarowej uczniowie mogli nie tylko zaobserwować piękno przyrody, ale również pobrać próby ze stawu, które następnie bardzo szczegółowo omówiono pod kątem bezkręgowców wodnych. Zachwyceni byliśmy bogactwem żyjących w wodzie organizmów. Obserwowaliśmy m.in. pluskolca, pijawki, kijanki, wiele gatunków ślimaków, larwy jętek, wodopójki. Znaleźliśmy dwie wylinki ważek, które zasiliły zbiory naszej pracowni biologicznej. Kolejnym punktem programu naszego wyjazdu było Ogród Fauny Polskiej w Myślęcinku, w którym podziwialiśmy wiele okazów polskich ptaków oraz ssaków.

Pogoda bardzo nam dopisywała, dlatego w świetnych humorach powróciliśmy do Włocławka. Obcowanie z przyrodą wszystkim bardzo się spodobało i na pewno w niedalekiej przyszłości wybierzemy się na kolejny wyjazd.

Marta Pankiewicz

Skip to content