Piknik Rodzinny w przedszkolu

„Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy”.

3 czerwca br., w godzinach od 10.00 do 14.00, przedszkolaki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wraz ze swymi rodzicami, rodzeństwem i dziadkami, wzięli udział w I Pikniku rodzinnym zorganizowanym w Parku im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku. Najpierw odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci, składająca się z wierszy i piosenek o tematyce związanej z rodziną. Poprzez słowo mówione i śpiewane oraz taniec, dzieci wyraziły jak najpiękniej potrafią, miłość do swych ukochanych mam i tatusiów. Wręczyły im też laurki i złożyły życzenia: zdrowia, uśmiechu i stu lat życia. Podczas pikniku na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Miłośnicy plastyki mogli pomalować farbami lub kolorową kredą, ale też zostać pomalowani specjalnymi farbkami. Na buziach dzieci pojawiły się m.in. kolorowe motyle, pszczółki i biedronki. Wielbiciele ruchu na świeżym powietrzu mogli wziąć udział w konkursach sportowych oraz w rodzinnej zumbie i zatańczyć integrującą „Belgijkę”. Nasze spotkanie uświetniło pojawienie się strażaków i policjantów, którzy przygotowali na tę okazję specjalne pokazy.

Pojawił się tez klaun, oraz bajkowy Minionek, z którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło też pysznych kiełbasek z grilla oraz ciast i waty cukrowej. Rodzice wraz z dziećmi mogli zagrać  w szachy oraz wziąć udział w quizach i konkursach z nagrodami. Mamy nadzieję, że te „cztery godziny dla rodziny”  miło zapisały się w pamięci przybyłych gości i przyczyniły się do umocnienia więzi rodzinnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji pikniku.

Marta Antczak

Skip to content