Umysł i zręczność

W Szkole Podstawowej przez ostatnie pół roku ćwiczyliśmy swój umysł i palce za pomocą klocków Lego Education WeDo 2.0. Uczniowie nie tylko budowali modele z wykorzystaniem silników i czujników, ale także uczyli się je programować. Wtedy też uwidaczniały się duże emocje. Pojawiała się rywalizacja i pomysły na to kto wykona dany model ciekawiej, kogo przemierzy daną trasę szybciej itp. Korzystali z oprogramowania dołączonego do zestawów, a także wyszukiwali inne, dostępne w Internecie.

Warto nadmienić, iż te zestawy pozwalają rozwijać umiejętności z różnych dziedzin nauki, techniki, inżynierii i matematyki.

Poniżej przedstawiamy film wykonany przez ucznia, Tomasza Wojciechowskiego z klasy 5 SP, z efektami pracy podczas zajęć .

Krzysztof Krychowiak

 

 

Skip to content