Noc w Przedszkolu

Z  9 na 10 czerwca  w naszym przedszkolu odbyła się nietypowa impreza pt. „Noc w Przedszkolu”.

Pierwszym punktem programu były warsztaty muzyczno-ruchowe poprowadzone przez Rodziców naszej wychowanki, państwa Ewę i Krzysztofa Jabłońskich.

Dzieci przy muzyce wykonywały ćwiczenia ruchowe prezentowane przez prowadzącą panią instruktor, śpiewały, tańczyły  i  świetnie razem  się bawiły. Taka forma zabawy zawsze wzbudza wiele pozytywnych emocji wśród naszych małych przedszkolaków.

Dziękujemy Rodzicom Julki za zaangażowanie, pomoc w organizacji oraz mile spędzony czas.

Kolejnym punktem programu  był wieczorny spacer na Plac Katedralny i udział w spotkaniu z cyklu ”Dotknij Jezusa”, gdzie razem ze starszą młodzieżą nasze przedszkolaki uwielbiały Boga śpiewem i tańcem, za dar spotkania i dotknięcia Jezusa.

Po powrocie do przedszkola, nadszedł czas na kolejne atrakcje, zabawy z koleżankami i kolegami, wspólna kolacja oraz seans bajkowy. Do późnych godzin wieczornych w przedszkolu  panowała atmosfera przepełniona dziecięcą radością.

Nie było płaczu, marudzenia…. To dowód na to, że nasze Dzieci czują się bezpieczne w obecności swoich nauczycieli, a jeśli ma się poczucie bezpieczeństwa, wtedy wszystkie trudności pokonuje się bez trudu.

Na leżakach, w swoich kocykach,  śpiworach, po  wysłuchaniu bajeczki na dobranoc, wspólnej modlitwie dzieci zasnęły. Nad tym, by miały tylko kolorowe sny czuwały panie wychowawczynie.

Noc spędzona w przedszkolu to dla dzieci wielka atrakcja. Rano bardzo szybko i sprawnie sprzątnęły salę po nocy, zwijały śpiwory, pakowały plecaki a potem zjadły pyszne śniadanie dzieląc się wrażeniami.

W sobotę rano wypoczęci rodzice odebrali swoje pociechy z przedszkola. I tylko Panie były trochę niewyspane, ale… czego się nie robi dla Naszych Dzieci?

Paulina Makowska

Skip to content