Rozdanie nagród laureatom OLIMPUSA z chemii

W podniosłej atmosferze, z udziałem Księdza Dyrektora ZSK im. ks. J. Długosza – dra Jacka Kędzierskiego – odbyła się w pracowni chemicznej uroczystość wręczenia dyplomów i nagród książkowych dziesięciu laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS z chemii. Format wydarzenia był pomysłem pana Konrada Trokowskiego i stanowił swego rodzaju podziękowanie uczniom za ogromny wkład pracy, który włożyli już w pierwszej klasie gimnazjum osiągając ogromne sukcesy.

Zaczynając naukę chemii, praktycznie niemożliwe jest zdobycie tytułu laureata w konkursie kuratoryjnym. Nauka chemii to proces, który musi trochę potrwać. W przypadku naszej szkoły, tytuły laureatów w tym najważniejszym konkursie chemicznym dla gimnazjalistów zdobywane są już w drugiej klasie. Pierwszy rok chemii poświęcony jest na zaszczepienie w uczniach pasji do tego przedmiotu, czego efektem są świetne wyniki w konkursach chemicznych o mniejszej randze.

Ogólnopolska Olimpiada Chemiczna OLIMPUS to jedna z możliwości sprawdzenia poziomu wiedzy i umiejętności chemicznych uczniów pierwszych klas gimnazjum na tle całego kraju. W Długoszu test ten wypadł znakomicie. Przypomnijmy, że Magda Balcerzak wygrała tę olimpiadę, Alicja Skibowska była trzecia, a Kacper Kaznowski i Michał Porębski uplasowali się ex aequo na czwartej lokacie. Ponadto, sześcioro uczniów zajęło miejsca gwarantujące tytuły laureatów: Oliwia Kuźniewicz, Wiktoria Kijewska, Alicja Zaborowska, Mateusz Ochociński, Piotr Sikorski i Szymon Bieniek. Wszyscy ci uczniowie (z klasy Ia gimnazjum) zostali nagrodzeni przez nauczyciela oceną celującą z chemii.

Ksiądz Dyrektor i pan Konrad Trokowski podziękowali uczniom za wkład pracy włożony w osiągnięcie tak znakomitych wyników, zaznaczając jednocześnie, że najbardziej liczy się jednak pasja do tego przedmiotu, która daje ogromne nadzieje na znacznie większe sukcesy w przyszłości.

Konrad Trokowski

autorem zdjęć jest Szymon Waśkiewicz z 1 a gimnazjum

Skip to content