Wycieczka przedszkolaków do ZOO.

13 czerwca “Motylki i “Biedronki” odwiedziły dzikie zwierzęta w płockim ZOO.

Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Wycieczka przedszkolaków do zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Większość z dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców.

Następnie wyruszyliśmy do sali edukacyjnej,gdzie odbyły się zajęcia pt:”W co ubierają się zwierzęta”. Przedszkolaki miały okazję poznać różne pokrycia ciała zwierząt i ich funkcje. Dzieci dotykały skóry tygrysa,węża, lisa polarnego, pióra pawia, skorupę żółwia oraz mogły dotknąć żywe zwierzęta ( żółwia, królika, jaszczurki).

Zwieńczeniem wycieczki był obiad w restauracji “Krokiet”. Dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Justyna Paczkowska

Skip to content