Finał akcji “Pomaluj mój świat”

W dniach 31.05 – 19.06.2017r. w ramach akcji charytatywnej pt. ,,Pomaluj mój świat”, którą zorganizowały uczennice klasy IC liceum, a którą koordynowała świetlica szkolna, zbieraliśmy  kredki oraz inne przybory szkolne dla dzieci z Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej ,,Jaś i Małgosia” w Brzeziu.

W podziękowaniu za zaangażowanie w nasz projekt uczniowie otrzymali słodkie upominki z wybranymi cytatami wypowiedzi Jana Pawła II, który uważał, że człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Głównym celem naszej akcji było sprawienie, aby  – zgodnie z tytułem projektu  – poprzez ten mały gest, podopiecznym Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej, dzięki właśnie zebranym przez nas artykułom szkolnym, nigdy nie zabrakło piękna, ciepłych – nawet w chłodne i pochmurne dni – barw oraz radości.

Ponadto poprzez nasze działanie pragniemy pokazać innym młodym ludziom, że naprawdę warto bezinteresownie pomagać, a z pozoru drobne czyny mają wielkie znaczenie i mogą wywołać czyjeś szczęście, a to przecież właśnie  jest jedną z  najważniejszych i najcenniejszych wartości w życiu, podobnie jak szczery uśmiech dziecka, który jest najpiękniejszą i bezcenną nagrodą, a także podziękowanie za choćby najmniejszy wysiłek i trud włożony w niesienie pomocy.

W tym miejscu dziękujemy więc raz jeszcze wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji. Mamy nadzieję, że przez nasze działanie udowodniliśmy, iż to właśnie poprzez pomoc innym nasze życie staje się piękniejsze, bogatsze oraz w pełni wartościowe.

Iwańska Paulina

Iwańska Sandra

Skip to content