O Światowych Dniach Młodzieży z fotoreporterem Marcinem Jaworskim

W czwartek, 22 czerwca, w ramach projektu realizowanego na wiedzy o kulturze uczennica klasy IC liceum – Klaudia Jankowska – zorganizowała spotkanie młodzieży z fotoreporterem, p. Marcinem Jaworskim.

Zdjęcia, których autorem jest nasz Gość, są publikowane na łamach “Gazety Pomorskiej”, “Tygodnika Lipnowskiego” oraz na portalu terazlipno.pl, którego jest założycielem i redaktorem naczelnym. Przez lata swojej pracy najbardziej upodobał sobie reportaż. Dużo większą wartość – jak twierdzi – mają dla niego zdjęcia ludzi niż pejzaże czy martwa natura. W swojej pracy najbardziej ceni sobie to, że może spotykać wiele zacnych osób i każdego dnia robi coś innego.

Pan Marcin ma na swoim koncie dwie autorskie wystawy zdjęć: “Przede wszystkim muzyka” (listopad 2015) oraz “Kraków pełen radości – Światowe Dni Młodzieży w obiektywie” (wrzesień 2016). Zdobywa nagrody w konkursach fotograficznych, jednak, jak sam mówi, największą nagrodą jest dla niego to, że żyje i może robić coś, co kocha. W swojej pracy wzoruje się przede wszystkim na Jakubie Szymczuku (“Gość Niedzielny”) oraz Maksymilianie Rigamonti (“Dziennik Gazeta Prawna”).

Podczas spotkania z młodzieżą p. Marcin Jaworski prezentował zdjęcia ze swojej drugiej wystawy. Jak powiedział, chciałby, aby z jednej strony był to zapis tego, co udało mu się zrobić podczas Światowych Dni Młodzieży, a z drugiej – aby to była relacja dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu z Ojcem Świętym. Prezentacja fotografii została ubogacona świadectwem ich autora. W dzielenie się osobistymi przeżyciami włączyli się uczestnicy ŚDM oraz spotkań lednickich.

Serdecznie dziękuję Klaudii Jankowskiej za sfinalizowanie projektu, a Księdzu Dyrektorowi za umożliwienie zorganizowania spotkania z fotoreporterem na terenie szkoły.

Angelika Szumińska

 

 

 

Skip to content