Wizyta Policji w przedszkolu.

27 września  nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku . Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Przedszkolaki usłyszały również jak zachować się podczas spotkania z osobą obcą, a także w czasie kontaktu z nieznajomym psem.  Dzieci chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Przedszkolaki  miały okazję usiąść w środku samochodu oraz za kierownicą policyjnego quada,  a także włączać syrenę policyjną.

Serdecznie dziękujemy Pani i Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy, przedszkolaki wręczyły policjantom własnoręcznie wykonane laurki.

Paulina Makowska

Skip to content