Dzień Języków Obcych w przedszkolu.

We wtorek 26 września 2017 roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Języków Obcych. Oficjalnie święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że bez względu na wiek należy uczyć się języków obcych.

Tego dnia zabraliśmy naszych przedszkolaków w wirtualną podróż po kilku krajach europejskich m.in. do Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów miały okazję zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne, nie zapominając  o postawie szacunku wobec innych kultur. Dodatkowo nasze przedszkolaki przygotowały flagi różnych krajów, wykorzystując przy tym wiele ciekawych technik plastycznych tj. plastelina, farby, wycinanki i inne.

W uroczystości wzięły udział dzieci z grupy 3-latków, 4-latków, 5-6-latków oraz 6-latków. Wspólne śpiewanie i zabawa to doskonały sposób na naukę języka obcego.

Agnieszka Janiak

Skip to content