XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Na odbywającym się 26 września br. na Jasnej Górze Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły. Licealiści klas I A, I B, I C wraz z wychowawcami: panią Agnieszką Sołtysiak, Anetą Pawłowską, Maciejem Ziółkowskim oraz katechetą, ks. Jackiem Butą wyruszyli skoro świt do Częstochowy, by pokłonić się Matce Bożej i wziąć udział w przygotowanym przez organizatorów programie zajęć. Mottem tegorocznego forum były słowa prośby: Młodym pokazuj drogę i perspektywę nadziei – Maryjo.

Prowadzenie forum, a także jego muzyczne urozmaicenie, powierzono znanemu ze swej hiphopowej twórczości ks. Jakubowi Bartczakowi. Podczas pierwszej części spotkania konferencję dla młodzieży pt. Jak wybrać moją drogę życiową wygłosił ks. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa. Po przerwie uczniowie szkół katolickich mogli wysłuchać pięknego świadectwa na temat życia Helenki Kmieć – zamordowanej w Boliwii 26-letniej wolontariuszki – opowiedzianego przez jej siostrę, Teresę Kmieć. Następnie młodzież modliła się wspólnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i na mszy świętej sprawowanej w jasnogórskiej bazylice. Eucharystię zakończyło zawierzenie kolejnego roku nauki opiece Matki Bożej.

W ramach poobiedniej przerwy była możliwość indywidualnego zwiedzania jasnogórskiego klasztoru. W drodze powrotnej do Włocławka nasi uczniowie dzielili się wrażeniami, które szczególnie zapadły im w serca i w pamięć. Podkreślali dobrą oprawę muzyczną tegorocznego spotkania, a także próbowali własnych możliwości wokalnych. Umocnieni modlitwą i ubogaceni przeżytym wspólnie dniem, uczestnicy forum bezpiecznie dotarli do swojej szkoły.

x. J.B.

Skip to content