Pasowanie na przedszkolaka

19 października w Katolickim Publicznym Przedszkolu Pod Aniołem Stróżem odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci z grupy „Pszczółek” i „Sówek”, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.

Zanim nastąpiło uroczyste ślubowanie, dzieci musiały rozwiązać przygotowane dla nich zagadki i świetnie poradziły sobie z tym  zadaniem. Następnie maluchy złożyły uroczystą przysięgę. Przyrzekły, że nie będą płakać, że będą szanować swoje zabawki, pięknie sprzątać  i zgodnie się ze sobą bawić. Pani Dyrektor Paulina Kłonowska, przy pomocy wielkiej czerwonej kredki, dokonała uroczystego pasowania. Każde dziecko otrzymało też oczywiście pamiątkowy dyplom.

Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólną zabawę przy akompaniamencie fortepianu. Nie mogło też zabraknąć zabaw z uwielbianą przez dzieci chustą animacyjną. Przedszkolaki z grupy „Pszczółek” udały się następnie do swej sali na słodki poczęstunek, a „Sówki” poszły do „Babeczkarni” by tam słodko świętować ten ważny dzień.

                                                                                                                  Marta Antczak

 

Skip to content