Pierwsze piątki miesiąca

Pierwszy piątek każdego miesiąca dzieci 5- i 6-letnie z Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej rozpoczynają Mszą Świętą w kaplicy znajdującej się u Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku.

Msza Święta odprawiana jest przez ks. Marcina Lewandowskiego w intencji dzieci. Kapłan wygłasza dzieciom bardzo interesujące homilie pobudzając je do aktywności werbalnej i dostosowując tematy do wieku dzieci. Siostra Anna wykonuje piękną oprawę muzyczną poprzez śpiew i grę na gitarze. Zachęca wszystkie dzieci do aktywności muzycznej podczas sprawowanej Mszy św.

Uczestniczenie w Mszach św. w pierwsze piątki miesiąca uświadamia dzieciom od najmłodszych lat istotę pojednania się z Panem Bogiem i przyjmowania Ciała Jezusa Chrystusa. Natomiast w przypadku dzieci, które nie przyjęły Pierwszej Komunii Świętej kapłan udziela błogosławieństwa.

 

Anna Szczerbiak

Skip to content