XII edycja Konkursu Informatycznego Bóbr

Od poniedziałku 13.11.2017 r. przez trzy kolejne dni uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami Konkursu Informatycznego Bóbr w trzech kategoriach wiekowych: w poniedziałek licealiści (Senior), we wtorek gimnazjaliści (Junior), a w środę uczniowie SP (Beniamin) –  klasy czwarte pod opieką p. Jadwigi Piaseckiej oraz klasy piąte i szóste pod opieką p. Krzysztofa Krychowiaka.

Przez jedną godzinę zegarową uczniowie rozwiązywali test składający się z kilkudziesięciu zadań o różnym stopniu trudności przez Internet na platformie edukacyjnej mCourser. Za błędne odpowiedzi były minusowe punkty.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Konkurs ma charakter międzynarodowy, a jego organizatorami w Polsce są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska  oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI). Tegoroczna edycja została objęta honorowym  patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Jadwiga Piasecka

Skip to content