Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

23 listopada 2017 roku dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” hucznie świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 115 lat temu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, misie pozostają jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe itd. Każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci swoim strojem podkreśliły, że jest to dla nich wyjątkowe święto, bowiem wszyscy przebrali się za misie.

Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnego tańca w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”, „Pokochaj Pluszowego Misia”, „The Gummy Bear” i wielu innych. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, piniatę.

Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy Państwu Kaczmarkom oraz Restauracji Podgrodzie za przygotowanie pysznego tortu w kształcie misia.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 

            Ewelina Rutkowska

Paulina Makowska

Skip to content