Konferencja “Ja na rynku pracy: moje talenty I moje kompetencje”

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zorganizowała spotkanie z osobami działającymi na rynku pracy. Temat brzmiał „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

9 listopada wraz z Panią Sandrą Iwańską udaliśmy się do sali konferencyjnej Domu Rzemiosła, aby uczestniczyć w warsztatach z doradztwa zawodowego zorganizowanych dla uczniów włocławskich gimnazjów. Na początku wysłuchaliśmy, na czym polega i jak wygląda praca zaproszonych gości oraz jak odkryli, że chcą wykonywać właśnie takie zawody. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, jakie zajęcia wchodzą w skład tzw. zawodów rzemieślniczych.

W dalszej części uczniowie z chęcią zadawali obecnym gościom pytania, m.in. do jakiej szkoły uczęszczać, jeśli chcemy wykonywać dane zajęcie, jak odkryć swoje talenty i uzdolnienia, a także w jaki sposób pogodzić kilka zawodów wykonywanych przez jedną osobę. Z nową wiedzą i planami na przyszłość udaliśmy się z powrotem do szkoły.

Dominika Rzadkowolska

Skip to content