Turniej Maszyn Wiatrowych

Dnia 28 listopada 2017 r. Zespół Szkół Katolickich był gospodarzem Eliminacji Regionalnych do VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, podczas których młodzi konstruktorzy z m.in. Szczecina, Gdańska, Kołobrzegu, Bydgoszczy, Lęborka, Warszawy, Łodzi prezentowali efekty swoich inżynierskich zainteresowań. Konkurs przeprowadza Piaseczyńska Organizacja Ekologiczna. Cieszy się on wielkim zainteresowaniem- do rywalizacji przystąpiło 55 drużyn w kategorii gimnazjum i 75 ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem startujących było zbudowanie modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną, która będzie miała jak największą moc, jak największą częstotliwość obrotów i największy moment obrotowy. W zawodach wystąpiły drużyny z Długosza, zarówno w kategorii gimnazjum, jak i szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Waśkiewicz ( kl. IIa gimnazjum), Jakub Waśkiewicz, Dominik Goleniewski, Jakub Walczak i Błażej Nowakowski ( IIA LO). Inicjatorem tego przedsięwzięcia w naszej szkole był p. Grzegorz Matusiak.

A. Waśkiewicz

Skip to content