Długosz świątecznie oświetlony i ozdobiony

“Przybądź święty Mikołaju
Zejdź z niebieskich wzgórz.
Grzeczne dzieci Cię czekają,
Choć posnęły już.

Przy łóżeczku anioł Boży,
Czuwa Anioł Stróż.
On Ci z lekka drzwi otworzy,
A Ty dary złóż.”

Mikołajki, czyli imieniny św. Mikołaja, obchodzimy co roku 6 grudnia. Nazwa tej zimowej uroczystości pochodzi właśnie od świętego biskupa Mikołaja z Miry, który urodził się 15 marca 270 r. n.e. i zmarł 6 grudnia 343 r. n.e. na terenach dzisiejszej Turcji. Za życia św. Mikołaj dzielił się swoim majątkiem z biednymi, nie ujawniając tożsamości. Biednym pannom ofiarowywał posag, a żebrakom jedzenie. Zawsze pomagał w nocy, aby go nie rozpoznano.

Ten wyjątkowy dzień  zaskoczył zarówno uczniów jak i pracowników naszej szkoły. Miłą niespodzianką była piękna dekoracja szkoły przygotowana na dzisiejszy mikołajkowy dzień. Po raz pierwszy w historii szkoły dzięki inicjatywie ks. dyrektora Jacka Kędzierskiego, dzięki pomysłom, zaangażowaniu rodziców i pracowników, front gmachu przy ul. Łęgskiej rozbłysnął iluminacją z światełek, gwiazdek i anioła, który wisząc nad drzwiami zaprasza wszystkich do szkoły. Natomiast w holu witają cztery pięknie udekorowane choinki. W dziejach odrodzonego “Długosza” również po raz pierwszy możemy cieszyć się z wyjątkowej i okazałej choinki, która przywitała uczniów na dziedzińcu naszej szkoły i swoim blaskiem skupia uwagę nie tylko młodzieży, pracowników i rodziców, ale wszystkich, którzy nas odwiedzają.

Ten wspaniały efekt nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego ze strony Księdza Dyrektora oraz Rady Rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Przy realizacji tego przedsięwzięcia pragnę również bardzo podziękować Rodzicom – Panu Krzysztofowi Rosol za użyczenie podnośnika, Pani Monice Linowieckiej za pomoc  w zakupie choinki, Panu Karenowi Avetisyan, za dostarczenie choinek i Panom elektrykom: Wojciechowi Molewskiemu i Ryszardowi Sebastian za montaż światełek Dziękuje pracownikom Długosza: p. Arturowi Dorabiała, p. Jolancie Gawrysiak, p. Dariuszowi Goldewicz, p. Magdalenie Gutral, p. Krzysztofowi Jabłońskiemu i p. Jerzemu Koralewskiemu za wszelką pomoc w przygotowaniu świątecznego wystroju szkoły. Dziękuje ks. Marcinowi Lewandowskiemu i p. Milenie Witkowskiej oraz wszystkim wychowankom internatu i uczniom Długosza za piękne udekorowanie świątecznych drzewek.

W ten oto sposób dzięki zaangażowaniu wielu osób, w ten mikołajkowy dzień główny gmach Zespołu Szkół Katolickich przywitał światłem najważniejszych dla nas – uczniów Zespołu Szkół Katolickich, naszych “Długoszaków.

Aneta Wąsik

Gmach przy ul. Łęgskiej

Gmach przy ul. Wojska Polskiego

Skip to content