Spotkanie z przyjacielem zwierząt w przedszkolu.

W dniu dzisiejszym odwiedziła nasze przedszkole lek. wet. Pani Magdalena Wieczorek z Gabinetu Weterynaryjnego Trio-Vet z Włocławka. Nasz Gość opowiedział dzieciom, na czym polega zawód weterynarza, pokazał przyrządy, które w nim pomagają, pouczył o właściwym traktowaniu zwierząt i ich pielęgnacji, a także podzielił się zabawnymi zdarzeniami, które czasem występują w pracy weterynarza. Dzieci z uśmiechem na twarzy dzieliły się swoją wiedzą na temat zwierząt i zadawały pytania. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć m.in. zdjęcie USG małych szczeniąt, karmienie małych kociąt oraz wiele miłych dla oka zdjęć czworonogów. Prawdziwe salwy śmiechu wywołał drobny pacjent – jeżyk. Było to z pewnością ciekawe spotkanie.

 

Karolina Szałek

Skip to content