Sześciolatki zwiedziły Sąd Rejonowy we Włocławku.

3 stycznia sześciolatki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”, korzystając z zaproszenia p. Rafała Romatowskiego – taty Oli, odwiedziły Sąd Rejonowy we Włocławku.

Przedszkolaki miały okazję zwiedzić budynek sądu, poszczególne pomieszczenia, a także rozmawiały z Panem Sędzią- tatą naszej Oli na temat Jego pracy, przebiegu rozpraw oraz roli poszczególnych osób w nich uczestniczących.

Sześciolatki wzięły czynny udział w symulacyjnej rozprawie, której przedmiotem było zdarzenie z bajki Czerwonego Kapturka. Wyjątkową atrakcją dla dzieci była możliwość zasiadania na poszczególnych miejscach w sali rozpraw, wcielenie się w rolę sędziego, obrońcy, oskarżonego czy prokuratora.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi Romatowskiemu za miłe przyjęcie dzieci w sądzie, poświęcony Nam czas oraz pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Paulina Makowska

Skip to content