Wizyta duszpasterska w Długoszu AD 2018

„Niech Chrystus błogosławi temu domostwu (…)” – wizyta duszpasterska w Długoszu AD 2018

Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębiania więzów z Bogiem, rodziną i naszymi wspólnotami. Nieprzypadkowo kolęda odbywa się właśnie teraz kiedy to wspominamy przyjście Boga na ziemię.

W dniu 3 stycznia wizytę duszpasterską Roku Pańskiego 2018 przeprowadzili w głównym gmachu Długosza miejscowi prefekci: ks. Marcin Lewandowski i ks. Jacek Buta. Na wstępie w kaplicy szkolnej odbyło się modlitewne wprowadzenie do kolędy, w którym uczestniczyli: ks. dyrektor Jacek Kędzierski, kierownik internatu p. Aneta Wąsik, p. Zofia Kędzierska, wychowawcy oraz wychowankowie internatu.

Po modlitwie i odśpiewaniu kolęd kapłani w asyście ministrantów udali się do: mieszkania ks. dyrektora, gabinetu wychowawców internatu oraz pokojów mieszkalnych wychowanków. Tam nastąpił obrzęd błogosławieństwa miejsca zamieszkania i pracy z pokropieniem wszystkich obecnych wodą święconą oraz kolędowe modlitwy i serdeczne rozmowy.

Otwarcie się na Boże błogosławieństwo i przyjęcie kapłana jako nauczyciela wiary to dobra postawa na czas kolędy, ale i cały nowy rok w życiu każdego chrześcijanina.

D. Goldewicz

Skip to content