Uczniowie klas siódmych na „Lekcji w kinie”

W środę, 24 stycznia, na „Lekcję w kinie” udali się siódmoklasiści naszej szkoły podstawowej ze swoimi polonistkami p. Wiolettą Piasecką i p. Lidią Wiśniewską. Temat lekcji multimedialnej „Uwaga! Internet” miał na celu zapoznanie uczniów z krótką historią Internetu, a przede wszystkim wskazanie pożytków i zagrożeń wynikających z użytkowania tego źródła informacji, a także sposobu komunikowania się. Dzieci ze starszych klas SP miały okazję uświadomić sobie, że materiały zamieszczone w Internecie niszczą granice prywatności. Komentarze i posty, które w komputerze łatwiej niż w cztery oczy wyraża się wobec  innych, mogą krzywdzić i ranić, z czego młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy.
O tym, jak wirtualny świat wciąga i pozbawia kontaktu z otaczającą rzeczywistością, mówił (w wielkim skrócie) film „Labirynt”, który na zakończenie spotkania oglądali uczniowie.
Temat „Lekcji w kinie” był jak najbardziej trafiony, potrzebny młodym ludziom i wciąż, coraz bardziej aktualny. Z pewnością sprowokuje dyskusję z młodzieżą na lekcjach wychowawczych w szkole.

Lidia Wiśniewska

 

Skip to content