Środa u Długosza. Podsumowanie I semestru

Podczas styczniowej środy u Długosza, po Mszy świętej, odbyły się dwa ważne spotkania: pierwsze, z p. Elżbietą Olszewską z KomendyMiejskiej Policji, dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w cyberprzestrzeni i nie tylko, a w drugim, pani psycholog Agnieszka Cieślak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przedstawiła style uczenia się i inne czynniki wpływające na efektywność uczenia się dzieci i młodzieży. Obydwie prelekcje skierowane były do rodziców uczniów klas IV-VII, ponieważ dzieci w tej grupie wiekowej już zaczynają poruszać się bardzo śmiało w Internecie, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń. Wielu rodziców narzeka też na edukacyjne wymagania w Długoszu i trudności w nauce dzieci, dlatego zaprosiliśmy panią psycholog, by naświetliła sposoby uczenia się.

W Zespole Szkół Katolickich zakończył się I semestr roku szkolnego 2017/2018. Wielu uczniów odniosło sukces. Warto wymienić tych najlepszych.

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS I-III, KTÓRZY UZYSKALI ŚREDNIĄ OCEN POWYŻEJ 5,00 Z EDUKACJI POLONISTYCZNEJ I MATEMATYCZNEJ:

  • Zuzanna Błaszczyńska
  • Hanna Kurdubska
  • Paweł Łączkowski
  • Amelia Rybacka
  • Franciszek Wszelak
  • Ewa Graczykowska
  • Helena Linowiecka
  • Nadia Martyka
  • Filip Nadrajkowski
  • Aleksander Piernikowski
  • Gabriela Rafalska
  • Natalia Nawrocka
  • Mateusz Babiński
  • Zuzanna Jarmuszewicz
  • Hanna Kalinowska
  • Wiktoria Markowska
  • Filip Matyszczak
  • Gustaw Przybylski
  • Marika Skrzypińska
  • Franciszek Sumiński
  • Jan Ryniec
  • Zuzanna Trojanowska
  • Wiktor Urbanowski

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS IV-VII ZE ŚREDNIĄ 4,75 I POWYŻEJ:

Klasa IV a

  1. Ziółkowska Natalia – 5,08
  2. Skupniewicz Marta – 5,0
  3. Felińczak Konrad – 5,0
  4. ŚmiłowiczAmelia – 4,85
  5. Bondzelewski Kacper – 4,85
  6. Kamińska Zuzanna – 4,77
  7. Morawski Remigiusz – 4,77

Klasa IV b

  1. Strychalski Adrian – 5,23
  2. Nowakowska Zuzanna – 5,15
  3. Nagler Aleksander – 5,08
  4. Smolińska Dominika – 5
  5. Nowacki Jakub – 5
  6. Śpiewak Maciej – 5
  7. Kaczmarek Iga – 4,92
  8. Kobuszewska Iga – 4,92
  9. Pietraszkiewicz Zofia – 4,85
  10. Szaradowski Krzysztof – 4,85
  11. Ścierzyńska Maria – 4,85
  12. Bromirska Zuzanna – 4,77
  13. Kwiatkowski Aleksander – 4,77
  14. Nagler Michał – 4,77

Klasa IV c

  1. Zuzanna Górczynska – 5,31
  2. Natalia Wędrowska – 5,15
  3. Mikołaj Bińczarski – 5,15
  4. Joanna Jaworska – 5,08
  5. Wiktor Niedzielski – 5,08
  6. Amelia Mroczkowska – 5,08
  7. Szymon Nawrocki – 4,92
  8. Tomasz Romanowski – 4,92
  9. Justyna Kazimierczak – 4,77
  10. Michał Kopaczyk – 4,77

Klasa V a

  1. Maria Fryżewska – 4,85
  2. Klaudia Fydryszewska – 5,08
  3. Oliwia Prouve – 5,08
  4. Nicole Rybińska – 4,77
  5. Wojciech Sadowski – 4,85
  6. Oliwia Skrzypińska – 5,08
  7. Mateusz Szmajda – 4,85
  8. Oskar Tadajewski – 5,00
  9. Gabriela Wilińska – 5,08
  10. Kaja Wiśniewska – 5,15
  11. Marcel Zalewski – 4,92

Klasa V b

  1. Jakub Kępski – 5,00
  2. Kosiewicz Maria – 5,00
  3. Miazga Maria – 5,31
  4. Orbaczewska Zuzanna – 5,08
  5. Przewozikowski Witold – 5,00
  6. Skowron Aleksandra – 5,15
  7. Golda Julia – 4,77

Klasa VI

  1. Aleksandra Babis – 5,33
  2. Marta Bychowska – 5,09
  3. Zofia Chełminiak – 5,08
  4. Inga Gutral – 5,00
  5. Zofia Kwiatkowska- 4,92
  6. Antoni Lenczewski – 4,92
  7. Maria Różycka – 4,92
  8. Błażej Józwiak – 4,83
  9. Wiktoria Kruszczak – 4,75

Klasa VII a

  1. Bartosz Hnatowicz – 5, 07
  2. Martyna Porębska – 5,07
  3. Julia Nidecka – 4,87
  4. Julia Latecka – 4,8

Klasa VII b

  1. Rojewska Julia – 5,33
  2. Pietrzak Nadia  – 5,07
  3. Wszelak Michalina – 5,00
  4. Arkuszewska Aleksandra – 4,87
  5. Ostrowska Maja – 4,87
  6. Wujec Anna – 4,8
  7. Gralak Alicja – 4,77

UCZNIOWIE GIMNAZJUM ZE ŚREDNIĄ 4,75 I POWYŻEJ 

Klasa II a

  1. Magda Balcerzak – 5,33
  2. Wiktoria Kijewska – 5,22
  3. Oliwia Kuźniewicz – 5,22
  4. Piotr Sikorski – 5,22
  5. Kornel Weber – 5,17
  6. Michał Porębski – 5,11
  7. Szymon Jóźwiak – 5,00
  8. Alicja Skibowska – 4,94
  9. Kacper Kaznowski – 4,89
  10. Alicja Zaborowska – 4,89
  11. Szymon Bieniek – 4,83
  12. Marcin Gorajek – 4,83
  13. Rafał Wierszyło – 4,82
  14. Szymon Waśkiewicz – 4,78

Klasa II b

  1. Sylwia Macieja – 5,06
  2. Gabriela Borkiewicz – 4,89

Klasa II c

  1. Karbowska Karolina -5,24
  2. Żaglewska Amelia -5,18
  3. Rozwora Agata -5,06

Klasa II d

  1. Adam Bożenda -4,76
  2. Agata Budny -4,88
  3. Aleksandra Cieślakiewicz -4,76
  4. Maja Mikucka -5,0
  5. Adam Woźniak -5,06

Klasa II e

  1. Anna Antosik 5,00
  2. Martyna Suchomska 4,82

Klasa III a

  1. Igor Mikołajczyk – 5,33
  2. Julian Jędrzejczak – 5,20
  3. Szymon Pałczyński – 5,07
  4. Maja Mysłowska – 5,00
  5. Jakub Prokopczyk – 4,80

Klasa III b

  1. Klaudia Głowacka 5,2

Klasa III c

  1. Justyna Rosol – 5,13
  2. Zofia Piotrowska – 5,07

Klasa III d

  1. Korycka Ewa – 4,93
  2. Rzadkowolska Dominika – 5,40

UZNIOWIE LICEUM (KLASY I i II), KTÓRZY UZYSKALI ŚREDNIĄ OCEN 4,75 I WIĘCEJ 

klasa I A

  1. Agata Balcerowska 5,24
  2. Klaudia Kazimierska 5,24
  3. Karolina Górzyńska 5,18
  4. Aleksandra Lewandowska 5,18
  5. Kacper Kotkiewicz 5,12
  6. Aniela Walczak 4,94
  7. Kacper Antosik 4,88
  8. Leszek Jaworski 4,88
  9. Dominika Koc 4,88
  10. Jakub Ginczelewski 4,82
  11. Magdalena Kochanowska 4,76
  12. Michał Szczupakowski 4,76
  13. Eryk Tężycki 4,76
  14. Michał Wujec 4,76
  15. Krystian Żabicki 4,76

klasa I B

  1. Agata Brzezinska 4,82
  2. Wiktoria Grzelakowska 4,76
  3. Sara Jabłonska 5,12
  4. Aleksandra Łącka 4,88
  5. Miłochna Pawlic 5,18
  6. Aleksandra Pikulska 5,09
  7. Emilia Wysocka 4,94

klasa I C

  1. Adam Piętowski 5,41
  2. Weronika Raniszewska 5,24
  3. Alicja Orłowska 5,12
  4. Filip Józwiak 5,06
  5. Julita Orankiewicz 5,06
  6. Sandra Krzemińska 4,94
  7. Martyna Blaśkiewicz 4,88
  8. Natalia Deskiewicz 4,88
  9. Martyna Pałuska 4,88
  10. Patrycja Gościńska 4,85
  11. Julia Bejnar 4,82
  12. Angelika Zwolińska 4,82
  13. Wikroria Haziak 4,76

klasa II A

  1. Sandra Kasińska 5,13
  2. Paulina Kaźmierczak 5,13
  3. Matra Stawska 5,13
  4. Dominik Goleniewski 5,00
  5. Kamil Klonowski 5,00
  6. Karolina Smolińska 5,00
  7. Szymon Stadnicki 5,00
  8. Katarzyna Jankowska 4,91
  9. Jakub Waśkiewicz 4,90
  10. Paulina Jakubczyk 4,89
  11. Jakub Walczak 4,80
  12. Katarzyna Jurewicz 4,78
  13. Błażej Nowakowski 4,75
  14. Klaudia Skrzypińska 4,75

klasa II B

  1. Zuzanna Sobiecka 4,88
  2. Piotr Tomaszewski 4,8

klasa II C

  1. Justyna Nowak 5,13
  2.  Oliwia Tunicka 5,11
  3.  Kamila Kopaczyk 5,00
  4.  Matylda Kumirska 4,89
  5.  Oliwia Leśnik 4,89
  6.  Justyna Nowakowska 4,89
  7. Beata Siwińska – 4,89
  8.  Martyna Szymańska – 4,88
  9. Rafał Brzeziński – 4,80
  10.  Rozalia Ćwiklińska – 4,80
  11. Klaudia Jankowska – 4,78
  12. Eryk Naraziński – 4,78

Najwyższa średnia ocen w klasach 4-7 szkoły podstawowej jest w klasie IV b – 4,7 i 15 osób ze średnią 4,75 i więcej oraz 17 z wzorowym zachowaniem.Najwyższa średnia ocen w gimnazjum jest w klasie II a –  4,76 i 14 osób ze średnią 4,75 i więcej oraz 17 z wzorowym zachowaniem. W liceum natomiast najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IC – 4,75.

Najwyższą frekwencję w szkole podstawowej w klasach I-III ma klasa 3a -94,24%, klasach IV-VII –klasa IV c –  96,24 %. W gimnazjum – klasa II c – 95,49 %. W liceum – klasa IIA – 94,74%. 

W liceum stuprocentową frekwencję mają następujące osoby:

klasa  I A:

  1. Agata Balcerowska
  2. Jakub Ginczelewski

klasa IB

  1. Adam Balcerak
  2. Aleksandra Łącka
  3. Aleksandra Pikulska

klasa IIA

  1. Dominik Goleniewski
  2. Sandra Kasińska
  3. Gabriel Rosiński
  4. Patrycja Zaroślińska

klasa II C

  1. Patrycja Krakowska

W szkole podstawowej (klasy I-III) stuprocentową frekwencją mogą się pochwalić uczniowie:

1a SP:

  • Miłosz Gutral
  • Lena Seroczyńska
  • Wojciech Grochocki

1b SP:

  • Filip Chełminiak
  • Aleksander Czyżniak
  • Urszula Ulewicz

1c SP:

  • Michał Grabowski

2a SP:

  • Kazimierz Parcheta

3a SP:

  • Jan Bartosz
  • Hanna Kurdubska
  • Amelia Rybacka

3c SP:

  • Witold Janakowski
  • Wiktoria Markowska

Wszystkim wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy, życząc im oraz wszystkim innym długoszakom sukcesów w kolejnych miesiącach roku szkolnego.