“Edukacyjny dywan” w przedszkolu.

Od tygodnia  w naszej świetlicy znajduje się urządzenie budzące ciekawość każdego przedszkolaka – “Edukacyjny dywan”, który zamienia naszą podłogę w miejsce zabaw, gier i ćwiczeń ruchowych.

Edukacyjny dywan jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.

Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Interaktywny dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer oraz tablicę interaktywną. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie spektrum zastosowania w każdym pomieszczeniu, na jasnym, jednolitym podłożu. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, edukacyjny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami. Wymiary interaktywnego dywanu to ok. 2 x 3 m.  Zaletą tej pomocy jest wyjątkowa łatwość w obsłudze – nauczyciel steruje urządzeniem przy użyciu pilota (zasada działania jest taka sama, jak w przypadku pilota do TV).

Dzieci mają do dyspozycji ponad 40 gier i zabaw m.in. mogą popluskać się w wirtualnej rzece, zagrać melodię na pianinie, zagrać mecz oraz pozbierać słoiki miodu uważając na pojawiające się pszczółki.

W imieniu nauczycieli i wszystkich przedszkolaków z całego serca dziękujemy!

 

                                                                            Justyna Paczkowska

Skip to content