Czworo laureatów i dwoje finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii dla gimnazjum

Informujemy, że po rozpatrzeniu odwołań od wstępnych wyników finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, uczniowie naszego gimnazjum zdobyli cztery tytuły laureatów i dwa tytuły finalistów. Po raz kolejny to zdecydowanie najlepszy wynik we Włocławku i jeden z najlepszych w województwie kujawsko-pomorskim.

Długoszacy wywalczyli więcej tytułów laureata niż wszystkie pozostałe gimnazja we Włocławku razem wzięte. W ostatnich latach taka sytuacja nikogo nie dziwi, gdyż stała się niejako normą. Mamy nadzieję, że podobne wyniki uzyskiwać będziemy także w szkole podstawowej.

Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii dla gimnazjum zostali uczniowie klas trzecich: Klaudia Głowacka, Mateusz Betke i Jakub Prokopczyk oraz drugoklasista Kacper Kaznowski. Tytuły finalistów zdobyli natomiast: trzecioklasistka Zuzanna Konieczna i uczeń klasy drugiej – Michał Porębski.

Opiekunem Klaudii i Mateusza była pani Małgorzata Jaskólska. Zuzanna przygotowywała się do konkursu pod okiem pani Urszuli Brykalskiej. Jakub, Kacper i Michał zgłębiali tajniki chemii wspólnie z panem Konradem Trokowskim.

Naszym młodym chemikom serdecznie gratulujemy!

 Konrad Trokowski
Skip to content