Przedszkolaki na przedstawieniu teatralnym “Opowieści z naszego dzieciństwa”

Dnia 30 stycznia przedszkolaki wraz z wychowawcami wybrali się na przedstawienie teatralne pt „Opowieści z naszego dzieciństwa”- wystawianym przez Teatr Artenes z Wrocławia.

Celem wyjścia było przygotowanie dzieci do odbioru sztuki teatralnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością oraz z żywą grą aktorską.

Spektakl przygotowany został z myślą o przypomnieniu baśni H.Ch.Andrsena, niosących pozytywne i ponadczasowe przesłania. W humorystyczny sposób zostały przedstawione znane baśnie: „Szczęśliwa rodzina”, „Świniopas” oraz „Krzesiwo”. Dzieci uświadomiły sobie, że nie można posiadać wszystkiego w życiu oraz jak ważne jest używanie zwrotów grzecznościowych. W przedstawieniu wykorzystano piosenki, śpiewane przez bohaterów poszczególnych baśni.

To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją wychowania. Wzbudziło wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu. Czekamy na kolejne propozycje sztuk teatralnych dla dzieci. Chętnie je obejrzymy.

 

                                                                                                                  Justyna Paczkowska

Skip to content