Dzień Babci i Dziadka – grupa “Sówki”

W dniu tak uroczystym, w dniu Waszego święta,
składamy Wam życzenia, o Was pamiętamy.
By życie Wasze było kwiatami usłane,
tak piękne i czyste jak letni poranek!

W Polsce Dzień Babci i Dziadka po raz pierwszy obchodzony był w 1964 r. Święto to bardzo szybko zyskało dużą popularność i zostało na stałe wpisane do kalendarzy. Dość prędko narodziły się również związane z nim zwyczaje, które praktykujemy do dzisiaj. Od ponad 50 lat w tym wyjątkowym dniu wnuczęta spotykają się z babciami, aby złożyć im życzenia, podarować tradycyjną laurkę i bukiet pięknych kwiatów. W przedszkolach i szkołach organizowane są z kolei przedstawienia, w czasie których babcie i dziadkowie mogą obejrzeć występy małych aktorów.

Ta wspaniała impreza z udziałem grupy „Sówek” odbyła się w naszym przedszkolu w dniu 01.02.2018r. W pięknie udekorowanej sali, dzieci wraz ze swoimi opiekunami zaprezentowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, ale nie zabrakło też tańca związanego tematycznie z tymże świętem. Wszyscy dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje wnuczki i wnuków, a każdy występ nagradzali gromkimi brawami. W świetlicy przedszkolnej panowała atmosfera szczęścia i wzajemnej życzliwości. Nasze kochane przedszkolaki nie zapomniały też o prezentach i wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kalendarze.

Najdroższe babcie i najmilsi dziadkowie! W imieniu wszystkich Pań pracujących w przedszkolu i naszych kochanych przedszkolaków, składamy Wam jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia!

Ewelina Rutkowska
Agnieszka Janiak

Skip to content